O blogu

Ten blog został stworzony z myślą o wszystkich, którzy znajdują się obecnie na etapie „życiowego zakrętu”. Podjęcie decyzji o separacji albo rozwodzie nigdy nie jest łatwe. Gdy w grę wchodzą emocje, ciężko jest zachować racjonalne podejście do tematu. Zwłaszcza, że inicjatywa zakończenia małżeństwa nie zawsze wychodzi bezpośrednio od Ciebie.
divorce-619195_960_720

Na blogu będziemy poruszać tematy związane nie tylko z separacją i rozwodem ale również kwestie dotyczące alimentów – jak prawidłowo ustalać ich wysokość czy od kogo można domagać się ich zapłaty. Alimenty bowiem często towarzyszą sprawom rozwodowym i są zazwyczaj źródłem frustracji dla obu rodziców. Warto przy tym pamiętać, iż niezależnie od tego czy to Ty wystąpiłeś z wnioskiem o ich zasądzenie czy sam jesteś stroną pozwaną, liczy się przede wszystkim dobro Twojego dziecka.

Mamy nadzieję, że blog przybliży Ci kwestie prawne związane z zakończeniem małżeństwa oraz pomoże podjąć właściwe działania, w tym niewątpliwie trudnym dla Ciebie okresie.

Jednocześnie wskazujemy, iż zamieszczone na blogu treści mają charakter wyłącznie edukacyjny i dotyczą stanu prawnego z dnia wpisu. Jako Autorzy nie ponosimy odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody wyrządzone zastosowaniem lub brakiem zastosowania się do zawartych w nim treści.

 

Serdecznie zapraszamy do lektury!